szkolenia kraków

Dom-Szkoleń-i-Doradztwa

Napisali o nas

 

W tej zakładce zamieszczamy publikacje na temat Domu Szkoleń i Doradztwa

 

Czy asertywność to cecha wrodzona - Nowoczesna Firma 25.11.2011

Czy potrafisz, odmawiać, wyrażać uczucia, złość, bronić swoich praw nie naruszając praw innych? Czym różni się asertywność od agresji, uległości czy manipulacji?

Asertywność to nie jest cecha, z którą człowiek rodzi się bądź nie. To umiejętność, którejmożna się nauczyć, wymaga ona jednak pewnego wysiłku, zmiany przyzwyczajeń.

 

 

Analiza potrzeb szkoleniowych przedstawicieli polskiego rynku nieruchomości - wyniki badań  25.10.2011

Celem niniejszego opracowania jest prezentacja wyników badań potrzeb szkoleniowych przedstawicieli branży nieruchomości, zrealizowanych pod kierunkiem firmy Dom Szkoleń i Doradztwa z Krakowa. Firma proponuje szkolenia z zakresu kompetencji miękkich i funkcjonuje również na rynku nieruchomości. Podsumowanie tego artykułu stanowią wskazówki strategiczne dla podmiotu oferującego usługi doskonalenia zawodowego na badanym rynku.

Autor: Anita Proszowska

 

 

Młode wilki w sieci, czyli 6 pomysłów na e-biznes  21.10.2011

Płatne kursy online oferuje serwis Elearningowo.pl. Ich tematyka koncentruje się na dwóch rodzajach kompetencji: menedżerskich oraz administracyjno-biurowych. Szkolenia można dodatkowo uzupełnić indywidualną sesją coachingową przez Skype.

 

 

Kariera kontra młoda mama? Poznaj e-learning!  21.10.2011

Długo oczekiwana szansa rozwoju zawodowego, plany związane z karierą i ten moment... moment w życiu prawie każdej kobiety - dziecko, a wraz z nim - macierzyństwo. Nie przespane noce, godziny spędzone przy łóżeczku i pytanie: Co teraz? Co wybrać? Stałą obecność przy dziecku czy szybki powrót do pracy?

 


Aktywna mama, czyli e-learning na macierzyńskim!  20.10.2011

Zdalne nauczanie to metoda coraz częściej wykorzystywana na uczelniach, w firmach i instytucjach administracyjnych. Popularna jest również wśród osób powracające na rynek pracy. E-learning to przede wszystkim elastyczność - możemy uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Czy nie jest to idealne rozwiązanie dla matek powracających do pracy po urlopie macierzyńskim?

 

 

elearningowo.pl otwarte!  11.10.2011

Awans, kariera, sukces – o tym marzy każdy ambity pracownik. Żeby osiągnąć wyznaczone cele, warto uczestniczyć w szkoleniach, które pomagają doskonalić zawodowe kompetencje. Jednak stacjonarne kursy to często kosztowna inwestycja, która dodatkowo pochłania sporą ilość czasu. Jest na to rada – szkolenia e-learningowe!

 

 

Elearningowo.pl  19.10.2011

Projekt Elearningowo.pl to witryna oferująca płatne kursy online. - Solidne merytoryczne podstawy, innowacyjna formuła i konwencja serialu komediowego, sprawiają, że oferowane e-szkolenia nie tylko uczy, ale jest też formą rozrywki - mówią pomysłodawcy strony.

 


Sztuka motywacji  22.09.2011

Motyw to powód robienia czegoś. Motywacja zajmuje się czynnikami wpływającymi na ludzi, by zachowywali się w określony sposób...

autor: Jolanta Duraj, trenerka Domu Szkoleń i Doradztwa

 

 

Szkolenia z cyklu Kluczowe Kompetencje w Biznesie  4.08.2011

Już we wrześniu rozpocznie się kolejna edycja 4 dofinansowanych w 80% szkoleń z cyklu Kluczowe Kompetencje w Biznesie. Uczestnicy kursów dowiedzą się jak być liderem zespołu i skutecznie zarządzać firmą oraz poznają tajniki e-marketingu i poprawią swoją efektywność.

 


 

Warto wiedzieć więcej o e-learningu!  20.06.2011

W roku 2006 zostały przeprowadzone badania na 6 dużych polskich przedsiębiorstwach, które stosują e-learning. Jako główne powody wykorzystania tej formy szkoleniowej firmy wskazały oszczędność czasu i kosztów, zwiększenie dostępności szkoleń dla pracowników, podniesienie poziomu wiedzy fachowej pracowników i możliwość przeprowadzenia dużych akcji szkoleniowych. Za główne zalety uznano zwiększenie grona szkolonych pracowników, oszczędność ich czasu oraz uzupełnienie szkoleń tradycyjnych i możliwość określenia stanu wiedzy pracowników.


 

 

 

Warto wiedzieć więcej o e-learningu!  16.06.2011

Stany Zjednoczone i Europa dominują na światowym rynku e-learnignu, osiągając łącznie 70% udziału w dochodach. A jak sytuacja wygląda w naszym kraju? Polski rynek e-learningu nie jest jeszcze dokładnie zbadany, jednak dostępne szacunki z roku 2007 wskazywały na 30-40 mln zł.

 


Motywacja w e-learningu 15.06.2011

Współczesne organizacje osiągają przewagę konkurencyjną głównie w oparciu o czynniki niematerialne: wiedzę, reputację, wartości czy etykę. Odpowiednie kompetencje - nie tylko w obszarze twardej wiedzy fachowej, ale przede wszystkim w obszarze postaw i umiejętności miękkich - są podstawą rozwoju firmy. Oprócz tradycyjnych szkoleń, skuteczny w ich wzmacnianiu jest nowoczesny e-learning. Jak jednak sprawić, aby uczestnicy wykazali niezbędną motywację i efektywnie wykorzystali tę formę edukacji?

 

E-nauczanie: przyszłość szkoleń  22.02.2011

Cyber-seks i cyber-edukacja mają pewne wspólne cechy. I w jednym i w drugim procesie nie towarzyszy nam drugi człowiek. Pierwsze z wymienionych zjawisk nie ma żadnych szans na wyparcie odmiany tradycyjnej. Drugie – owszem. E-learning swój marsz po zwycięstwo na rynku usług szkoleniowych rozpoczął pod koniec XX wieku. Na sukces tej formy edukacji wpłynęły zmiany, do których doszło w 2000 i 2001 roku: upowszechnienie Internetu i... recesja. Czy „żywy trener” i zajęcia na sali szkoleniowej odejdą wkrótce do lamusa?


Motywacja wewnętrzna oraz chęć do korzystania z e-learningu 15.02.2011

Szkolenia e-learningowe cieszą się coraz większą popularnością, a zdalnie prowadzone kursy są powszechnie stosowane w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Eurostat, w 27 krajach należących do Unii Europejskiej, około 24 proc. firm wykorzystuje e-learning jako narzędzie rozwoju pracowników.

Karol Wolski

e-mentor 15 lutego 2011

 

E-learning. Efektywność, zalety i ograniczenia e-nauczania - część 1. 25.01.2011

Historia e-learningu, powszechnie uważanego za narzędzie nowoczesne i innowacyjne, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce, sięga początków XVIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze ogłoszenia proponujące naukę na odległość.

Kinga Bernacka

 

E-learning. Efektywność, zalety i ograniczenia e-nauczania - część 2. 25.01.2011

Kinga Bernacka

 

Motywacja w szkoleniach e-learningowych 26.02.2011

Oszczędność czasu, indywidualne tempo nauki, niskie koszty. To tylko niektóre z wielu zalet e-learningu, dzięki którym zdalne nauczanie zyskuje coraz większą popularność. Niestety, wciąż istnieje kilka czynników wpływających na niską efektywność korzystania z tej formy nauki.

 

Polubić e-learning 11.02.2011

Manager 's Life

 

Jaka jest opłacalność e-learningu we wdrażaniu nowych pracowników biurowych? 11.01.2011

E-learning, jako alternatywna forma dla szkoleń tradycyjnych, bardzo szybko zyskuje na popularności. Coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko w firmach prywatnych, ale również w urzędach, na uczelniach wyższych oraz w innych instytucjach.

 

 

Polskie badania nt. e-learningu 28.12.2010


Podstawowym celem badania było określenie czynników sprzyjających wykształceniu motywacji wewnętrznej u odbiorców programów e-learningowych. Motywację wewnętrzną zdefiniowano jako "uczenie się dla przyjemności, nauka dla samej nauki, chęć rozwoju osobistego, poszerzania wiedzy i kompetencji".

 

 

Pierwsze w Polsce badania na temat motywacji w szkoleniach e-learningowych 28.12.2010

e-edukacja.blogspot.com, wioska.net/index.php


 

O motywacji w e-uczeniu się 23.12.2010

Badania mogą okazać się istotne również dla instytucji systemu edukacji i podmiotów oferujących edukację nieformalną. Popularność szkoleń e-learning rośnie nie tylko w obszarze szkoleń profesjonalnych, ale i w obszarach „edukacji przez całe życie“ (lifelong learning). W tym obszarze rola motywacji wewnętrznej jest nie mniej ważna niż w obszarze profesjonalnych szkoleń. Może nawet jest jeszcze większa, gdyż uczestnictwo w kursach w jeszcze większym stopniu opiera się na dobrowolności.

 

 

E-learning oczami użytkowników 16.12.2010

Na motywację wewnętrzną do korzystania z e-learningu wpływa przede wszystkim ocena przydatności kursu, czyli przekonanie badanych, że to czego się dowiadują w trakcie kursu jest przydatne do wykonywanej przez nich pracy. Nie bez znaczenia pozostaje także ocena charakterystycznych cech e-learningu, np. jego atrakcyjność oraz łatwość obsługi platformy i autonomia, czyli możliwość wyboru podczas korzystania z e-learningu. Takie m.in. wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez firmę Dom Szkoleń i Doradztwa oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

Pierwsze w Polsce badania na temat motywacji w szkoleniach e-learningowych 16.12.2010


Na międzynarodowej konferencji EDUCA, która odbyła się w dniach 1-3 grudnia 2010 roku w Berlinie, przedstawiono wyniki pierwszych w Polsce Badań na temat motywacji w szkoleniach e-learningowych. Celem badania, przygotowanego przez firmę Dom Szkoleń i Doradztwa oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, było poznanie czynników wpływających na motywację wewnętrzną kursantów.


 

Motywacja w e-learningu wyniki badań 15.12.2010

Publikacja raportu "Badania na temat motywacji w szkoleniach e-learningowych"

w serwisie hrstandard.pl

na Blog Profeo.pl

na stronie hresearch.pl


 

Badania nad motywacją w e-learningu 15.12.2010

E-learning stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi rozwoju personelu w organizacjach. Coraz częściej spotykamy się z tego typu rozwiązaniami nie tylko w firmach ale również organizacjach pozarządowych czy administracji publicznej.

 

Publikacja raportu "Badania na temat motywacji w szkoleniach e-learningowych"

w serwisie HRNews.pl

 


 

Konferencja Online Educa Berlin 2010
"sieć to my"

Konferencja Online Educa, odbywająca się po raz 16. w dniach 1-3 grudnia br. w Berlinie, zgromadziła 2197 uczestników ze 108 krajów. W tym zakrojonym na bardzo szeroką skalę wydarzeniu z zakresu e-edukacji wzięli udział przedstawiciele instytucji edukacyjnych, placówek sektora administracji publicznej, a także przedsiębiorstw. Po raz pierwszy wyodrębniono specjalny blok sesji dla reprezentantów firm i dyskutowano nad zagadnieniami „market intelligence” w e-learningu.


 

Konferencja Rozwijaj firmę - inwestuj w kadry 21.10.2010

managernaobcasach.pl


 

We-learning, czyli wzajemna nauka 24.08.2010

Dziennik Polski, dodatek Kariera


 


Pierwsi absolwenci „Akademii Kompetencji – z menadżera na lidera” otrzymali certyfikaty 22.02.2010


Zniżki na szkolenia prosto na Twój e-mail. Zapisz się na Newsletter

Kalendarium zbliżających się szkoleń: