szkolenia kraków

Dom-Szkoleń-i-Doradztwa

Aktualności


12.11.2013
Bezpłatne warsztaty: Nowoczesne narzędzia IT w edukacji i ewaluacji.

Wiele kwalifikacji zdobywamy w sposób nieformalny czyli poza systemem szkolnictwa, nie tylko na kursach i szkoleniach. Cały czasuczymy się poza formalnie, czyli ciągle, w różnych miejscach i sytuacjach zdobywamy kolejne doświadczenia: ucząc się na swoich błędachczy sukcesach, poprzez obserwację współpracowników, podczas konferencji, czy surfując po Internecie. Niestety ten proces ze względu na to, że jest pozaformalny, jest trudny do rejestracji i weryfikacji. Krajowa Rama Kwalifikacji wprowadzi wiele zmian w system edukacji, rekrutacji, certyfikacji kompetencji i kwalifikacji, m.in. umożliwi ona uznawanie kwalifikacji zdobytych drogą nie i pozaformalną.

 

Zarządzanie kwalifikacjami zdobytymi poza formalnie napotyka wiele trudności. Oto przykładowe:

- Pracodawca nie wie, że wśród grona jego pracowników jest ktoś kto posiada konkretne i pożądane kompetencje, które są firmie w danej chwili potrzebne.

- Pracownik, freelancer nie ma potwierdzeń (certyfikatów, dyplomów) posiadania kompetencji, kwalifikacji, które nabył poprzez praktykę a nie naukę w systemie formalnym.

- Rekruter, doradca zawodowy, coach, osoba certyfikująca lub szkoleniowiec nie ma dostępu do informacji, (dowodu procesu nauki oraz efektów nauki) o rzeczywistych umiejętnościach osoby, która uczyła się „przez całe życie".

 

Wychodząc naprzeciw podobnym problemom, mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty, podczas którychzostanie zaprezentowane narzędzie ICT TRAILER - online ePortfolio, wspierające zarządzanie kwalifikacjami poza formalnymi zarówno z perspektywy osoby jak i organizacji (pracodawcy, uczelnie, urzędy pracy, agencje pracy, firmy szkoleniowe etc). Software Trailer pozwala na zapisywanie (gromadzenie), organizowanie, aktualizowanie postępów w procesie nabywania kwalifikacji danej osoby, a następnie weryfikację i ewentualną certyfikację efektów poza formalnego uczenia się.

 

więcej o projekcie TRAILER: http://www.domszkolen.com/news/273/70/Partnerstwo-w-miedzynarodowym-projekcie/d,Aktualno%C5%9Bci.html


grial.usal.es/agora/trailerproject/#.UoS2KOKKVpm

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na praktyczne warsztaty, które odbędą się w dniu 22 listopada o godzinie 10:00 w sali 605 w WUP Kraków, plac na Stawach 1. W celu rejestracji na warsztaty prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Iwoną Kostrzewą e-mail: ikostrzewa@domszkolen.com, Tel. 500 000 592. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

 

W związku z tym, że warsztat ma charakter praktyczny bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą własnego komputera, a także innych urządzeń mobilnych takich jak smartphony lub tablety. W trakcie koło 2 godzinnych warsztatów do Państwa dyspozycji będzie kawa i herbata oraz ciasteczka.

 

Wszystkie organizacje, które będą uczestniczyć w warsztatach otrzymają możliwość bezpłatnego wdrożenia software Trailer we własnych organizacjach.

 

Podczas warsztatów nastąpi również krótka prezentacja narzędzia PELE - systemu do ewaluacji, egzaminowania oraz interakcji podczas szkoleń, wykładów przy pomocy smartphonów, tabletów i komputerów.

 

więcej o projekcie iQVET: http://histproject.no/node/684

 

 

Serdecznie zapraszamy!!

 

Zespół Domu Szkoleń i Doradztwa

  


powrót

Zniżki na szkolenia prosto na Twój e-mail. Zapisz się na Newsletter

Kalendarium zbliżających się szkoleń: