Marzanna Herzig
Ekspert na platformie we-learningowej
Ukończyła Wydział Filozoficzno – Historyczny UJ uzyskując tytuł magistra psychologii oraz Wydział Wychowania Fizycznego AWF w Krakowie zdobywając tytuł magistra wychowania fizycznego. Kontynuując studia podyplomowe oraz biorąc udział w różnych kursach i szkoleniach zdobywała kolejno specjalności:
- instruktor wioślarstwa
- trener wioślarstwa klasy II
- menedżer sportu
Od 1984 roku jest wykładowcą krakowskiej AWF, od roku 1998 Polskiej Korporacji Menedżerów Sportu w Warszawie, a od roku 2008 Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Tischnera w Krakowie. Obecnie wciąż podnosi swoje kwalifikacje psychologa sportu w ramach szkoleń Podkomisji Psychologii Sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz sama szkoli młodych adeptów tej sztuki.
Od roku 1985 do dnia dzisiejszego (a raczej do zawsze!) pracuje jako psycholog w sporcie.
W historii i współczesności jej pracy można wymienić współpracę na poziomie kadr olimpijskich z Polskimi Związkami Sportowymi: Lekkiej atletyki, Łuczniczym, Jeździeckim, Kajakowym, Wioślarskim, Żeglarskim.
W roku 2006, jako pierwszy psycholog, pracowała z trenerem Raulem Lozano i kadrą narodową siatkarzy. Nasi reprezentanci wygrali wtedy po raz pierwszy Memoriał Wagnera i zdobyli tytuł Wicemistrzów Świata. Na co dzień prowadzi indywidualny coaching dla zawodników bardzo różnych dyscyplin sportu: od rajdów samochodowych (m. in. dla Krzysztofa Hołowczyca) i konkurencji motocyklowych, przez kolarstwo, wioślarstwo, pływanie, snowboard, taniec towarzyski i wspinaczkę sportową, po przedstawicieli sportów zespołowych (koszykówki, siatkówki, piłki nożnej). Wielu z tych zawodników było finalistami Igrzysk Olimpijskich, sięgało po tytuły Mistrzów Świata, Europy i Polski.
Od lat jest także trenerem współpracującym z firmami szkoleniowymi. Uczestnicząc w rozmaitych zadaniach realizowanych dla klienta biznesowego, z powodzeniem wykorzystuje swoje bogate doświadczenie w pracy nad rozwojem potencjału psychicznego sportowców. Specjalizuje się w coachingu osobistym i treningu umiejętności miękkich. Uczestniczyła w projektach realizowanych min. dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych i Komisji Nadzoru Finansowego. Od roku 2004 prowadzi także własną firmę.






